Mobil Uzman

Askercell Nedir?, Nasıl Kullanılır?

Askercell Nedir?, Nasıl Kullanılır?

Askerlik her Türk gencinin vatani görevidir ve TSK askerdeki gençleri en iyi koşullarda vatani görevlerini yapmaları için birçok yenilik sağlamıştır. Bu yeniliklerden biri de askerlerin askerlik dönemleri boyunca aile ve arkadaşları ile iletişim kurabilmelerini sağlamak amacı ile Askercell sistemidir. Askerlerin bazı kurallar çerçevesinde cep telefonu kullanmasına izin veriliyor.

Askerlerin kullanmasına izin verilen cep telefonlarının akıllı özelliği olmayan, kamerası bulunmayan eski bar tip cep telefonu olması gerekiyor. Bununla birlikte sabah 8.00 akşam 18.00 saatleri arasında kullanılabilecek olan cep telefonları ile arama Askercell sisteminde sadece 7 numarayı arama imkanı sağlıyor. 5 adet cep telefonu numarası ve 2 adet sabit numaranın arandığı cep telefonunu herkes arayabiliyor. Öncelikle Turkcell iş birliği oluşturulan askercell sistemi, daha sonra başka operatörler tarafından da uygulanmaya başlanmıştır. Askerlerin birliklerinde internet kullanımlarının yasak olması sebebi ile tarife içerisinde veri kullanımına izin verilmemektedir

askercell

Askercell Hat Fiyatları

Operatörlerin askerler için hazırladıkları özel tarifelerde farklı şekillerde düzenlenmiş konuşma ve SMS paketleri hazırlanmıştır. Bu paketler farklı şekillerde fiyatlandırılmıştır.

Askercell Turkcell

Askercell sisteminde farklı tarife seçenekleri mevcuttur. Örneğin; 1000 dakikalık konuşma için 35 TL, 400 dakika her yöne konuşma, 180 dakika sabit hatlarla konuşma ve 1000 SMS için 20 TL, 500 dakika her yöne konuşma için 20 TL, 300 dakika her yöne konuşma için 15 TL gibi fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Turkcell Askercell sisteminde dakika yüklemek için ASKER … DK yazılarak 2222’ye gönderilmektedir.

Askercell Türk Telekom

Türk Telekomun askerler için hazırladığı hat sistemi PTTcell Gel Tezkere Tarifesi olarak adlandırılmaktadır. Aylık ücreti 22 TL olan PTTcell Gel Tezkere tarifesi; 12 ay kalma sözü veren askerler için aylık 17 TL ücretlendirilmektedir. Tarife kapsamında; 3500 dakika PTTcell kullanıcılarla, 600 dakika her yöne konuşma ve yurtiçi her yöne 1000 SMS tanımlanmaktadır.

Askecell Vodafone

Vodafone henüz askerler için yeni bir tarife düzenlemesi duyurmadı. Ancak yakın zamanda askerler için özel bir tarife sistemi geliştireceklerini açıkladılar. Vodafone askerler için tarife sistemini açıkladığında buradan biz de duyuracağız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ