Mobil Uzman

Artık Bu İphone Modellerinde WhatsApp Kullanılmayacak !

Artık Bu İphone Modellerinde WhatsApp Kullanılmayacak !

Teknolojik gelişmelerle birlikte piyasaya yeni telefonların çıkmasıyla eski telefonlar şirketler tarafından yavaşlatılmaya başlandı. En son iPhone CEO’sunun açıklamaları da bunu destekler nitelikte gerçekleşti. Ancak şirketlerin telefonları yavaşlatmasının yanında bir de uygulamalara olan desteklerini de çektikleri bilinmektedir. Uygulama firmalarının telefonlardan desteklerini çekmesiyle beraber telefonlarda bazı uygulamalar da kullanılamamaya başladı. Bu yolla telefon üreticileri ve uygulama üreticileri kullanıcıların yeni telefon almasını amaçlamaktadırlar.

Artık Bu İphone Modellerinde WhatsApp Kullanılmayacak !

Hangi İphone Modellerinden Destek Çekildi?

Öncelikle Nokıa’nın işletim sistemi olan Symbian işletim sistemi barındıran telefonlardan desteğini çekeceğini açıklayan WhatsApp firması, son olarak bazı iPhone modellerinden de desteğini çekeceğini açıkladı. Bu açıklanan iPhone modellerinde WhatsApp uygulamasının artık kullanılamayacağını gösteriyor. Bu da kullanıcıların ya yeni bir telefon almasına neden olacak ya da kullanıcılar WhatsApp uygulamasını kullanmaktan vazgeçecek. Uygulamanın artık SMS hizmetinin yerine geçmesi ve insanların vazgeçilemez bir uygulaması olduğu için insanlar yeni telefon alma yoluna başvurmak zorunda kalıyorlar.

Uygulamanın desteğini çekeceği telefon modellerini ise işletim sisteminin adı belirleyecek. İOS 6 ve daha alt sürümlere sahip olan iPhone modelleri telefon olarak kullanılmaya devam edilecek yani şebeke çekiminde herhangi bir sorun olmayacak. Ancak bazı uygulamalar bu sürümlerle çalışan telefonlarda kullanılamayacak. Henüz dört – beş yıllık bir işletim sistemi olmasına rağmen uygulamaların desteğini çekmesi kullanıcıların her ne kadar rahatsız olmasına neden olsa da uygulama desteğini çekmiş durumda.

İOS işletim sistemini kullanan telefonlar olan iPhone 2, iPhone 3G, iPhone 3GS bu açıklamalara göre artık WhatsApp uygulamasını açmayacak. Ayrıca bu telefonu kullanan kullanıcılar bu telefonlara yeniden WhatsApp uygulamasının indirilemeyeceğini de açıkladılar.

Neden Destek Çekiliyor?

Sürekli yeni telefonlar üretilir ve bu yeni telefonların da birçok ileri düzey özellikleri bulunuyor. Bu yüzden de WhatsApp gibi bazı uygulamalar da bu telefonların özelliklerine göre uygulamalarının hız, içerik gibi bazı özelliklerini geliştiriyorlar. Bu geliştirmeler yapıldıktan sonra eski telefonların sistemleri bu gelişmeler için yeterli olmadığı için uygulamalar bu cihazlarda çalışmamaya başlıyor. Yani zaten WhatsApp gibi firmalar bu telefonlarından desteklerini çekmeseler dahi uygulamalar bir süre sonra bu cihazlarda açılmamaya başlıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ