Mobil Uzman

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur? (2018)

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur? (2018)

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur Ve Kullanımı Nasıldır?

Kullanıcı kimliği sayesinde kullanıcılar Apple’ ın sunduğu hizmet ve avantajlardan yararlanabilmektedirler. Oluşturulması son derece kolay olan Apple kimliği kullanılacak her işlemde gerekli olduğu için son derece önemlidir. Kişi bir Apple cihazına sahip ise ve verilen hizmetlerden faydalanmak istiyorsa mutlaka bu kimliğe sahip olmalıdır.

Apple Kimliği Nedir?

Apple kimliği Apple firmasının kullanıcılarına sunmuş olduğu App Store, iCloud, iMessage, FaceTıme gibi hizmetlere erişim sağlayabilmek ve sunulan bu hizmetlerden faydalanabilmek için kullanılan kişisel hesaba verilen isimdir. Bu hesapta aynı zamanda e-mail adresi, şifre, ödeme bilgileri ve güvenlik bilgileri yer almaktadır. Tüm Apple servislerine erişmek ve bu hizmetlerden faydalanabilmek için tek bir Apple kimliği yeterli olmaktadır.

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple kimliği oluşturulurken sırasıyla şu işlemler gerçekleştirilmektedir. iPad, iPhone veya iPod’ tan App Store açılır. App Store açıldıktan sonra ise ücretsiz bir uygulama seçilerek indir butonuna tıklanır. Kişinin karşısına Apple kimliği oluşturmasına dair bir mesaj çıkmaktadır. “ Yeni Apple Kimliği Yarat” seçeneği seçilerek kişinin yaşadığı ülke tercihi yapılır. Ardından kullanıcının mail adresi, güvenlik bilgileri ve şifre girilir. Güvenlik bilgileri kısmında bazı güvenlik soruları sorulmaktadır bu güvenlik soruları şifrenin unutulması durumunda kişiye yöneltilecek sorulardır.

Kurtarma e-postası kısmına gelindiğinde kullanılan bir başka mail adresi veya bir yakınınıza ait mail adresi istenecektir. Bu bilgiler verildikten sonra doğum tarihi bilgileri girilmelidir. Fatura bilgileri kısmı kişi alışveriş yapmayı düşünüyorsa doldurulmalı eğer istemiyorsa da bu kısmı”hiçbiri” seçeneğini işaretleyerek boş bırakabilmektedir. Kişisel bilgilerin doldurulmasından sonra Apple kimliği oluşmuş olacaktır. Açılan hesabın onaylanabilmesi için kayıt olurken girilen e-mail adresine onay maili gönderilmektedir. Gelen mailli açıp onayladıktan sonra Apple Kimliği aktif hale gelecektir. Kişi eğer bir Mac cihazından Apple Kimliği oluşturmak isterse sırası ile şu işlemleri yapmalıdır. Apple menüsü > Sistem tercihleri > iCloud yolları takip edilerek Apple Kimliği oluşturulabilmektedir.

Apple Kimliği İle Neler Yapılabilmektedir?

Apple servisi veya aygıtına her giriş yapıldığında aynı Apple kimliği ve parola kullanılmalıdır. Kişi Apple Kimliği ile şunları yapabilmektedir. iTunes, iBooks ve Apple Store ile ürün satın alabilmekte ve önceden satın alınan ürünlere erişebilmektedir. Ayrıca iMessage ve Face Time ile arkadaşlar ve aileler ile konuşulup mesajlaşılabilmektedir. Yeni bir aygıt ayarlaması gerektiğinde kişi Apple Kimliği ile giriş yapabilmektedir.

Kredi kartı Bilgileri Verilmeden Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple ürünlerini kullananlar, iTunes Store veya App Store’ dan bir şey satın almak istedikleri zaman Apple Kimliğini soran bir ekran çıkmaktadır. Genellikle Apple Kimliği oluşturulurken kredi kartı bilgileri gerekir fakat kredi kartı bilgisi girmeden de Apple Kimliği oluşturulabilmektedir. Apple Kimliği oluşturulurken kredi kartı bilgisi girilmesi istendiğinde “hiçbiri” seçeneği seçilerek kredi kartı bilgilerinin olduğu bölüm boş bırakılabilmektedir. Böylece kredi kartı bilgisi verilmeden Apple Kimliği oluşturulabilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ