Mobil Uzman

Apple (İphone) Cihazlarınız İçin Seçilmiş En İyi Uygulamalar

Hepimiz iphone’dan Apple Watch’a, İpad’den AppleTv’ye kadar birçok Apple cihazını günlük hayatta kullanıyoruz. Bu cihazları daha işlevsel hale getiren ve hatta bazılarına adeta can veren şey ise onlar için yazılmış birbirinden marifetli uygulamalar. Zayıflama yardımcısından, TV izlemeye veya yemek yapmaktan sağlığınızın takibine kadar hayatın her anında ayrılamayacağınız en iyi Apple uygulamaları şunlar:

Akıllı cihazlar için yazılan uygulamalar artık hemen hemen her alanda ve sayıları hiçbir telefona sığmayacak kadar çok. Genellikle kullanıcılar bir uygulamayı indirip bir süre kullandıktan sonra ya uygulamanın kendilerine göre olmadığını düşündükleri için ya da uygulamayı kullanma sıklıkları düştükten sonra telefonların fazla yer kaplamasın diye siliyorlar. Bugün akıllı cihazlara yüklenen uygulamaların şaşırtıcı şekilde %90’ı indirildikten sonra 1 hafta içinde siliniyor. Yine akıllı cihazlara yüklü uygulamaların %40’ı ise 1-2 defadan fazla hiç kullanılmamış.

Durum böyle olunca akıllı cihazlar için geliştirilen uygulamalarda kullanılma sayısı o uygulamanın adeta kaderini belirliyor. Telefonunuzu açtığınızda ilk olarak hangi uygulamaları görüyorsunuz? İşte bu söz konusu uygulamaları yazan veya geliştiren firmaların cirolarını ve piyasa değerlerini kolayca ortaya koyan bir durum. Aslında bir çok uygulamanın ücretli yapılmasının altındaki bir neden de bu. Ücretli uygulamalar diğer uygulamalara kıyasla hem daha fazla kullanılıyor ve hem de para ile satın alındığı için kullanıcılar bunları kullanmasa bile cihazlarından kolay kolay silmiyor.

Peki, sizce apple cihazları kullanıcılarının en çok kullandığı ve para ödediği uygulama ne? Muhtemelen hepiniz yanıldınız ne instagram ne de cep yakan navigasyon uygulamaları. EN çok para ödediğimiz uygulama icloud!

Apple (İphone) Cihazlarınız İçin Seçilmiş En İyi Uygulamalar

RunGo / Ücretsiz

Koşma meraklıları için geliştirilmiş uygulama hem bir kalori takip asistanı hem de maceracılar için alternatif koşma rotaları planlayarak heyecanı apple watch ile katlayarak yaşamanızı sağlıyor.

Sweat with Kayla / Ücretsiz

Aussie yapımı uygulamayı, Apple çok beğendi ve yılın Watch uygulaması ilan etti.

TripIt / Ücretsiz

Bu akıllı seyahat asistanı ile uçuş bilgilerinizden bilet numaralarınıza, otel rezervasyonlarından araç kiralama bilgilerinize kadar her şey Apple Watch ile bileğinizde oluyor. Ayrıca uygulama uçak saatleri veya önemli saatler için önceden uyarı vererek uçak kaçırma gibi hoş olmayan olayların önüne geçiyor.

HeartWatch / 4,49 USD

Bu esas olarak bir uygulama yanında apple storlerda satılan ve apple watch ile birlikte takılan bir kalp atışı sensörü. Bu cihaz ve uygulaması spor yaparken kalp atışlarınızı analiz ediyor ve olması gereken değerler ile sizin değerlerinizi kıyaslayıp yorumlama yapıyor.

Prisma / Ücretsiz

Fotoğraflarınıza resim çizme özelliği yeni değil, ancak bu uygulama bu konsepti yeni bir seviyeye taşıyor. Bu, sosyal medya fotoğraf akışınızı kişisel sanat eserleri ile dönüştüren bir uygulama. Uygulamanın yakın zamanda yaptığı değişiklik ile hareketli resimler de oluşturmak mümkün.

Instagram / Ücretsiz

Tartışmasız Instagram iPhone’daki en popüler uygulamalardan biri. Özellikle Snapchat’dan esinlenerek getirdiği hikaye paylaşma özelliği ile kullanıcılarının deneyimine ciddi bir hareket ve tazelik kattı.

Star Walk 2 / 4.49 USD

Ipad için özellikle çocuklar için mükemmel bir uygulama Star Walk ile gökyüzünde baktığınız yıldızların hangi takımadaya ait olduğunu veya gördüğünüz yıldızın ne olduğunu anında öğrenebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken açık bir havada gece ipadi yıldızlara doğru tutmak. Ekranda hemen görülen ana yıldızların bilgisi beliriyor.

Apple (İphone) Cihazlarınız İçin Seçilmiş En İyi Uygulamalar

Freeview / ücretsiz

19 hava durumu kanalından gelen verileri birleştiren bu hava durumu uygulaması size ihtiyaç duyduğunuz en güncel ve güvenilir hava durumu verilerini ulaştırma iddiasında.

Netflix / Ücretli

Çıktığı ilk günlerden beri Netflix apple tv nin adeta ikiz kardeşi oldu. Özellikle yayınladığı birbirinden yeni ve güncel dizileri, sadece platforma özel yayınları ve kişiye özel kullanıcı ara yüzü ile tüm akıllı cihazların favori uygulaması oldu bile.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ