Mobil Uzman

Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır? (2018)

Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır? (2018)

Android cihaz sahipleri nasıl Google Play Store üzerinden çeşitli uygulamaları satın alabiliyorsa, Iphone ve benzeri cihazlar kullanan, daha doğrusu IOS işletim sistemiyle çalışan cihazları kullanan kişiler de bu işlemi App Store üzerinden gerçekleştiriyor. App Store üzerinde birçok oyun, müzik ya da film uygulaması bulunmaktadır ve bu uygulamalar gün geçtikçe güncellenmektedir. Bu uygulamaların bir kısmı ücretsiz sunulsa da kaliteli uygulamaların önemli bir çoğunluğu ücretli. Bu yazımızda Apple Hesabına Para yükleme nasıl yapılır, onu göreceğiz.

Apple Bakiye Yükleme

App Store üzerinden özgürce ücretli uygulamalara sahip olabilmek için onları satın alabilecek bir bakiyeye ihtiyaç duyarsınız. Burada bir ön ödeme mantığı devreye girmektedir. Apple hesabına farklı biçimlerde bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. Ödeme yöntemleri konusunda Apple esneklik sağlamış durumdadır. Geçmişte sadece hediye kartları aracılığıyla bu yüklemeler yapılıyordu; fakat artık banka kartları veya kredi kartlarıyla da bakiye yüklemek mümkün hale geldi. Bu özellik yurtdışında zaten aktifti ancak ülkemizde yakın bir zaman önce aktifleştirildi.

Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Itunes Hediye Kartıyla Bakiye Yükleme

Bilindiği gibi büyük marketlere ya da teknolojik ürünler satan yerlere gidip alışveriş yaptığınızda Itunes Hediye Kart temin edilebiliyordu. Bu tip kartlar sayesinde Apple hesaplarına bakiye yüklenebiliyordu. İtunes, Apple Music benzeri paralı platformlarda bu bakiyeler aktif şekilde kullanılabiliyordu. Bu tip yöntemler hala geçerliliğini koruyor; ancak banka kartları ya da kredi kartıyla bakiye yükleme özelliği ülkemizde aktif olduktan sonra bu yöntemlere olan ilgi azalmaya başladı. İnternetten satın alınan kodların riskli olması, kişisel bilgilerin çalınma olasılıklarının doğması bu yeniliği zorunlu kılmıştır.

Apple Hesabıma Nasıl Para Eklerim?

Apple hesabınızda yer alan güncellemeler kısmına geliyoruz. Bu bölümde kendi profil fotoğrafımıza tıklıyoruz. Burada karşımıza üç farklı seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler arasında Apple Kimliğime Para Ekle yazan kısma tıklıyoruz. Burada tanımlanmış belirli miktarlar bulunmaktadır, bunların yerine Diğer seçeneğini tıklayıp ekleyeceğimiz miktarı manuel olarak belirlemeliyiz.Hesabınıza daha önceden tanımlanmış olan bir banka hesabınız ya da kredi kartınız olmak zorundadır. Bu işlemi yapmadıysanız para ekleme işlemi gerçekleşmez. Profil bilgilerinden Banka Bilgilerinizi güncelleyerek tanımlı banka hesabı oluşturmanız mümkündür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ