Mobil Uzman

Android’den iPhone’a Telefon Rehberi Aktarma

Android’den iPhone’a Telefon Rehberi Aktarma

Yeni iPhone telefon alanlar için Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardan iPhone’a telefon rehberi aktarma işleminin detaylarını paylaştık.

Yeni bir iPhone telefon alanlar Android cihazında bulunan telefon rehberini yeni aldığı telefona aktarabilirler. Android’den iPhone’a rehber aktarma işleminin bir kaç basit yöntemi bulunuyor. Bu yöntemler ile rehberde bulunan kişileri kaybetmeden iPhone telefona aktarmak mümkün.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarmanın En Kolay Yöntemi

Android telefonda iPhone telefona rehber aktarmanın en kolay yöntemi Google hesabı ile aktarmaktır. Eğer bir Android cihazınız varsa zaten Google hesabınızda bulunuyordur. Eğer Google rehber özelliği aktif ise buraya yedeklenmiş olan telefon rehberinizi iPhone taşıyabilirsiniz. Öncelikle yedeklemenin nasıl yapıldığını anlatalım.

Android işletim sistemine ait telefonda Ayarlar>Hesaplar ve Eşitleme kısmına giriş yapın. Google hesabınız ile buraya giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra rehber burada Google hesabınıza aktarılacak.

iPhone telefonunuzdan Ayarlar>Kişiler menüsüne giriş yapın. Buradan Hesap Ekle butonuna tıklayıp Google hesabınızın mail adresini ve şifresini yazarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra Gmail kısmından Kişiler butonunun aktif olmasına dikkat edin. Bu işlemlerin arından Google üzerinden mailinize yedeklenen kişiler iPhone telefonunuza indirilecektir.

Google hesabına yedeklenen kişilere Gmail üzerinden de erişebilirsiniz. Eğer bir Gmail hesabınız varsa Android cihazınızdan kişileri yedekleme açık ise, Gmail hesabına bilgisayardan giriş yaptıktan sonra sol üstte bulunan Gmail menüsünden Kişiler’i seçerek rehberinize ulaşabilirsiniz.

Sim Kart ile Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

Sim kartınızda kayıtlı olan rehberi iPhone telefonunuza taşıyabilirsiniz. Rehberi ilk olarak sim kartınıza taşıyın. .Daha sonra sim kartı iPhone telefonunuza takıp telefonu açın. Ayarlar>Kişiler>SIM’deki Kişileri Aktar adımlarını takip ederek sim karta yedeklenen rehberi iPhone’a taşıyabilirsiniz.

Uygulama ile Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

Telefon rehberini Android’den iPhone’a aktarmak için mobil uygulama kullanabilirsiniz. My Contacts Backup programı ile telefon rehberinde bulunan kişileri, başka bir telefona kolayca aktarabilirsiniz. My Contacts Backup uygulamasını Apple Store üzerinden indirmek için buraya, Google Play üzerinden indirmek için ise buraya tıklayın. Uygulamayı iki telefona yükleyin. Kişileri aktaracağınız telefondan kişileri programa yükleyin. Ardından diğer cihazınızdan uygulamayı açıp giriş yaparak telefon rehberini yeni telefona taşıyın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ