Mobil Uzman

Android Uygulamaların İnternet Kullanımını Takip Etme

Android Uygulamaların İnternet Kullanımını Takip Etme

Android akıllı telefon kullanıyorsanız, uygulamarın internet kullanımını takip etme özelliğiyle uygulamarın ne kadar internet kullandığını öğrenebilirsiniz.

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının sayısı oldukça fazla. Akıllı telefonları da tüm özelliklerinden faydalanabilmek için internet gerekiyor. Akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar da internet kullanımını arttırıyor. Hal böyleyken telefonlara ne yazık ki internet paketi dayanmıyor. Akıllı telefonların tüm özelliklerinden faydalanıp günümüzde popüler olan uygulamaları telefonuna yükleyip aktif olarak kişilere internet paketi dayanmıyor. İnternet paketini bitirmek istemeyenler telefonlara yüklemiş oldukları uygulamaların internet kullanımını takip edebilirler. Böylelikle hangi uygulamanın daha çok internet harcağını görebilir ve o uygulamayı silip veya daha az kullanarak internet paketisnizin daha az harcamasını sağlayabilirler.

Android Telefonların İnternet Kullanımını Takip Etme

Android telefonlarının özellikleri arasında uygulamarın veri kullanımını gösteren bir alan yer alıyor. Burada uygulamaların internet kullanımı yer alıyor. Hangi uygulama ne kadar internet harcıyor burada detaylı olarak görünüyor.

Öncelikle Ayarlar’a girip Veri Kullanımı menüsüne ulaşıyoruz.

Veri Kullanımı Takip Etme 1

Gördüğünüz gibi burada bir zaman aralığı var, zaman aralığını değiştirerek hangi uygulamanın ne kadar sürede ne kadar internet kullandığını rahatça görebilirsiniz. Hemen aşağıda ise seçilen zaman aralığında android uygulamalarının kullandığı toplam interneti görebilirsiniz.

Veri Kullanımı Takip Etme 2

Uygulamayı seçtiğinizde daha detaylı bir internet kullanımı raporunu görebilirsiniz. Ayrıca burada android uygulamasının internet kullanımının siz programı çalıştırdığınızda yani ön planda ya da siz çalıştırmazken arka planda ne kadar veri harcadığını görebilirsiniz.

Veri Kullanımı Takip Etme 3

Hangi marka model android telefon kullanırsanız kullanın çoğu uygulama siz kapatmadığınız sürece arka planda çalışmaya devam eder. Bol GB’lı bir internet paketiniz yoksa sıklıkla burayı kontrol edip hangi android uygulamasının interneti ne kadar kullandığını takip etmeniz sizin için iyi olacaktır.   

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ