Mobil Uzman

Android Telefona Format Atmadan Önce Yedekleme Nasıl Yapılır?

Android Telefona Format Atmadan Önce Yedekleme Nasıl Yapılır? Tüm merak edilenler detaylar ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Android telefon kullanıcıları format öncesinde ve sonrasında bir takım sorunlar yaşayabiliyor. Android yedekleme ve format son derece merak edilen bir durum. Format atılmak zorunda olan cihazlar için yedekleme sorunu her zaman çok fazla olmuştur. Telefon ya da tabletlerin aşırı derece de kasması gibi nedenlerle format atılmak zorunda kalınabilir. Aslında bu son derece normal bir durumdur.

Ana sorun ise Android yedekleme ve sonrasında nasıl format atılacağıdır. Bugün ki yazımızda tam olarak sizlere bunları anlatıyor. Android Telefona Format Atmadan Önce Yedekleme Nasıl Yapılır? Tüm merak edilenler detaylar ve çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Android İçerik Yedekleme

Format öncesinde içeriklerin yedeklenmesi son derece önemlidir. Bu nedenle sorunsuz bir şekilde format işlemi yapmak için doğru yedeklemeyi gerçekleştirmek gerekiyor. Hemen aşağıda sizlere nasıl yedekleme yapacağınızı anlatacağız. Google Drive üzerinden yedekleme yapabileceğiniz gibi farklı yollar ile yedekleme de yapabilirsiniz.

Fotoğraflar ve videolar

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak Google Fotoğraflar kitaplığınıza yedekleyebilirsiniz.

Dosyalar ve klasörler

Dosyaları ve klasörleri Google Drive’a manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Android Telefona Format Atmadan Önce Yedekleme Nasıl Yapılır

Verileri ve Ayarları Yedekleme

Yedeklenen verilerinizin korunmasına yardımcı olmak için kaydırma hareketi veya Smart Lock yerine PIN, desen ya da şifre ekran kilidi kullanın.

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.

Sistem Ve sonra Yedekle’ye dokunun. Bu adımlar cihazınızın ayarlarıyla eşleşmiyorsa, ayarlar uygulamanızda backup terimini aramayı deneyin.

Yedekleme hizmetinizi açın.

Not: Birden fazla kişinin kullandığı bir tablette, yedekleme ve sıfırlama seçeneklerini yalnızca tablet sahibi görebilir.

Yedekledikten Sonra Silme

Yedekledikten sonra içindeki her şeyi silerek telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızı öğrenin..

Android yedekleme Verileri ve Ayarları Geri Yükleme

Google Hesabınızı Kurulu bir telefona eklediğinizde, bu hesap için önceden yedeklediğiniz veriler telefona yüklenir.

Sıfırlanmış bir telefona yedeklenmiş bir hesabı geri yüklemek için ekrandaki adımları uygulayın. Daha fazla yardım için üreticinizin destek sitesine bakın.

Önemli: Daha yüksek bir Android sürümünden daha düşük bir Android sürümüne sahip telefona yedekleme yapamazsınız. Android sürümünüzü mutlaka kontrol edin ve öyle sisteminizi formatlayın. Aksi durumlarda yedekleme sorunları da yaşayabilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ