Mobil Uzman

Android Telefon IMEI Değiştirme Yöntemleri

Android Telefon IMEI Değiştirme Yöntemleri

Android akıllı telefonlarda IMEI değiştirme yöntemleri. %100 denenmiş IMEI değiştirme kodları ve detaylı anlatıma yazımızda ulaşabilirsiniz.

Android cihazlarına sahip olanların en büyük sorunları IMEI numarasının değiştirilmesi olduğunu düşündüğümüz için böyle bir yazı yayınlamaya karar verdik. Neredeyse herkesin karşılaştığı bu sorunun çözümü çok kolay fakat insanlar bu sorunu çözmekte nedense çok zorlandığını gördüğümüzü söyleyebiliriz. Biz ise bu sorunun çözümünü para ile hallettiğimizi söylemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Fakat bu sorunun çözümü öyle sanıldığı kadar zor değil uygulayacağımız bir kaç küçük şey ile bu sorunu kendi kendimize basit bir şekilde halledebileceğimizi düşündüğümüz için sizlerle bu bilgileri paylaşmak istedik. Bu soruna yüzde yüz çözüm bulabileceğinizin garantisini vermekteyiz.

Yapacağınız şey çok aslında çok basit olduğunu önceden belirtmek istiyorum. İlk adım ve ilk işlem olarak var ise her iki sim kart yuvasına da sim kartınızı takmak olacak daha sonra telefonunuzun aç düğmesine basarak hemen telefonunuzu açarak işlemlere başlamanızı tavsiye etmekteyiz. Telefon açıldıktan hemen sonra *#*#3646633#*#*  bu yöntem ile sorunun çözebileceğinizin garantisini vermekteyiz.

Aşağıdaki kodlar telefondan telefona değişiklik gösterebilir.

 • *#*#3646633#*#*
 • *#112#*
 • *#111#*
 • *#8002#*
 • *#889988#*

Android Telefon IMEI Değiştirme Detaylı Anlatım

Birçok arkadaş ve telefoncu bu yöntemi sizden para alarak bu işlemleri yaptığını gözlemlerimiz sonucunda öğrenmiş ve ne yazık ki üzülmüş bulunmaktayız. Biz sadece paylaşacağımız bilgi karşısında sizden karşılık olarak bir küçük teşekkür yorumundan başka hiçbir şey istemediğimizi öncelikle belirtmek istiyoruz. Birçok ziyaretçimiz android telefonlarının imei kodlarını değiştiremediklerini ve sorunlarla karşılaştıklarını bize dile getirdikleri için bizde onlara elimizden geldiğinden daha fazlası olacak şekilde yardımcı olmaya çalıştık. Anlatacağımız yöntem ile android telefonlarda imei kodunu değiştirme sorununa kesin çözüm bulacağımızın ve sizlerin de bu işi kolaylıkla yapabileceğinizin garantisini vermekteyiz.

 • İlk işlem olan var ise her iki sim kart yuvasına da sim kartınızı taktıktan sonra telefonunuzun açma düğmesine basarak telefonunuzu açmanız gerektiğini tüm işlemlerden önce belirtmek isteriz.
 • Telefonunuz açıldıktan sonra arama ekranını açarak oradaki numaralarla  *#*#3646633#*#* yazarak lütfen işlemlerinize sırasıyla devam edin.
 • Karşınıza farklı bir ekran gibi bir sayfa gelecektir. Bu sayfadan GPRS menüsünü seçin ve sırasıyla söylediğimiz işlemleri doğru ve basit bir şekilde uygulayın.
 • IMEI numaraları 15 hanelidir. IMEI numarasının son 2 hanesini değiştirip veya eski bir telefonunuzun IMEI numarasını da kullanabilirsiniz.
 • Söylediğimiz işlemleri yaptıktan sonra telefonda farklı bir http ekran açılacaktır, lütfen hemen paniğe kapılmayın, asıl işlemler şimdi başlamaktadır. Kartınıza bağlı bulunan IMEI numarasını değiştirmek ve işlemleri kolay bir şekilde uygulamak istiyorsanız 1ST PDP olarak belirtilen yere yeni IMEI numaranızı yazarak tamam tuşuna basarak işlemlerinize kaldığı yerden devam edin.
 • Tüm bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra Attached seçeneğine basarak durumu onaylayın.
 • Daha sonra Deattached basın ve işleminizi kolay bir şekilde tamamlayın. Telefonunuzun içersinde bağlı bulunan ikinci sim kartının IMEI kodlama işlemini değiştirmek istiyorsanız 2ND PDP kısmını seçerek yukarıda anlattığımız işlemlerin aynısını ikinci sim kartınız için bu işlemi uygulayarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yukarıda ki sayfalarda Write IMEI olan seçenek çıkmıyorsa sadece  Attached ve Deattached  işlemlerini yapmanız da yeterli olacağından daha farklı bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Umarım anlattığımız bu çözüm işinize yaradığını düşünüyoruz ve bol IMEI değiştirmeyi diliyoruz.

MTK Engineering Mode İle IMEI Değiştirme

 1. MTK Engineering Mode uygulamasını root gerekmeden kullanabilirsiniz. SamsungHTCLGSony ve benzeri Andoid cihazların IMEI numarasını değiştirmek için MTK Engineering Mode uygulamasını kullanabilirsiniz.
 2. BURAYA tıklayarak Google Play üzerinden MTK Engineering Mode programını telefona indirin.
 3. Uygulamayı yükledikten sonra başlatıp  MTK Setting butonuna tıklayın.
 4. Telephony sekmesinde bulunan  GPRS’yi seçin.
 5. Karşınıza çıkan IMEI numarasını silip elinizdeki IMEI numarasını yazın.
 6. IMEI numarasını yazdıktan sonra Write IMEI kısmını seçmeniz gerekiyor.
 7. OK diye bir uyarı alacaksınız. Bu başarılı sonuç aldığınızı gösterir.
 8. Attached butonuna dokunduktan sonra işlemin başarılı olduğunu gösteren bir uyarı alacaksınız.
 9. OK butonuna dokunup uygulamayı kapatın.
 10. Telefonu kapatıp tekrar açtıktan sonra IMEI numarası güncellenmiş olacaktır.
 11. Güncellenen IMEI  *#06# öğrenebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Kadir dedi ki:

  MTK Engineering Mode İle IMEI Değiştirme en sağlam yöntem

 2. Şuşi dedi ki:

  Selam İmei write yazısı yok ve İmei rakamları yazan yer pasif durumda silinmiyor ki yenisini gireyim ne yapabilirim.

 3. Serkan dedi ki:

  Teşekkürler

BİR YORUM YAZ