Mobil Uzman

Android Pil Ömrü Öğrenme! Android Pil Ömrü Uzatma

Android Pil Ömrü Öğrenme çok basit bir durum, pil durumunu daha verimli kullanmak için bazı uygulamalardan yardım alabilir ve daha uzun bir pile sahip olabilirsiniz.

Android cihazlar kullanıcılara bazen pil sorunu yaşatabiliyor. Bu nedenle birçok kullanıcı mağdur oluyor. Android Pil Ömrü Öğrenme hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Android genel olarak pil ömrü olarak mükemmel değil ancak bazen kullanıcı hatalarından dolayı da pil ömrünün kısalması ya da bataryanın daha kısa sürelerde bitmesi gibi durumlar söz konusu olabilir.

Android cihazlar ile alakalı pil ömrü öğrenme ve daha uzun süre pil idare etme konularında sizlere bilgiler vereceğiz. Android pil ömrü uzatmanın yanı sıra Play Store’da sizlere bu konuda yardımcı olacak bazı uygulamalarda var. Bu uygulamalar hangileri ve ne işe yarıyor onları da sizlere aktaracağız.

Android Pil Ömrünü Uzatacak Birkaç Tüyo

Android cihazlar pil her ne kadar sorun olsa da biraz daha akıllıca bir kullanım sağlayarak bu durumu avantaja çevirebiliriz. Vereceğimiz öneriler kesinlikle işe yarayacaktır. Eğer pil konusunda ciddi sorunlar yaşamış ve yaşamaya devam ediyorsanız aşağıdaki öneriler hayat kurtarabilir.

Android Pil Ömrü Öğrenme! Android Pil Ömrü Uzatma

 • Gereksiz veya kullanmadığınız uygulamaları kaldırın.
 • Ekran parlaklığınızı asgari şekilde ayarlayın.
 • Kullanılmadığında Bluetooth, Hücresel Veri veya Wi-Fi’yi kapatın
 • Hücresel veri yerine Wİ-Fİ kullanın.
 • Titreşimler, zil seslerinden daha fazla enerji götürür. Titreşimlerinizi kapatın.
 • Hareketli ve canlı duvar kağıtları kullanmaktan kaçının.
 • Uygulamaların yeni sürümleri genellikle eski sürümlere göre daha az pil harcarlar. Uygulamalarınızı güncel tutun fakat bunu otomatik olarak değil, manuel olarak yapın.
 • Önerilen markaların pillerini kullanın.
 • Şarj cihazınız yanınızda olmadıkça oyun oynamayın.

Android Pil Ömrü Öğrenme! Pil Ömrünü Uzatacak Uygulamalar

DU Battery Saver

Du Battery Saver Android cihazlar için otomatik olarak pil tüketen uygulamaları kapatma sistemine sahiptir. Gereksiz ve kullanılmayan uygulamaların kapatılmasını sağlar ve var olan sorunları giderir. Bu uygulama tamamen sorunsuz ve ücretsiz olarak sunuluyor.

Battery Doctor

Otomatik olarak pil izleme, enerji tasarrufu ve güç tasarrufu yapan bir uygulamadır. Ücretsiz olarak indirebilir.

AccuBattery

En verimli pil uygulamaları arasında yer almaktadır. Ücretli ve ücretsiz olarak kullanım sağlar. Pil ömrünü, pilin durumunu ve batarya aşınması gibi durumları izleme özelliği vardır.

Android Pil Ömrünü ve Kullanımı Kontrol Etme

Pilinizin tahmini ömrü, telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlıdır. O yüzden genel olarak Android piller şu kadar süre gider diye bir tahmin yapmak doğru değildir. Olabildiğince dikkatli kullanmaya özen gösterin.

 1. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın.
 2. “Pil” bölümünün altında ne kadar şarjınız kaldığını ve telefonu ne kadar daha kullanmaya devam edebileceğinizi görürsünüz.
 3. Ayrıntılar için Pil’e dokunun.
 4. Bir grafik ve daha fazla ayrıntı için Diğer Diğer Ve sonra Pil kullanımına dokunun.
 5. Not: “Pil kullanımını görmüyorsanız, çalıştırdığınız Android sürümü eskidir. Bunun yerine, büyük Pil Pil simgesine dokunun.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ