Mobil Uzman

Android Oyunları PC’de Oynama (Emülator)

Android oyunlar günümüzde oldukça renkli ve eğlenceli seçeneklere sahipler. Dolayısıyla giderek yaygınlaşıyorlar. Bilindiği üzere bu oyunlar uygulamalar halinde bulunuyor ve akıllı telefonlara indirilerek kolayca oynanabiliyor. Ancak android oyunlar bilgisayarda oynamak da mümkün. Bunu gerçekleştirmek için android emülator adı verilen programlara ihtiyaç var.

Android Emülatör Ne Demektir?

Android emilatör olarak adlandırılan yazılımlar, bilgisayarlarda android oyunların oynanmasına olanak vermektedir. Bu yazılımlar daha önceden, genellikle android oyun üreticilerinin geliştirdikleri oyunları kontrol etmeleri veya güncellemeleri sırasında başvurdukları bir seçenek olarak biliniyordu. Oyun üreticileri piyasaya sunacakları oyunları, bu yazılımlar sayesinde detaylıca test etme fırsatı yakalayabiliyorlar. Ancak bahsedilen bu programlar, günümüzde android oyunları bilgisayarda oynamak isteyenler tarafından da oldukça yaygın biçimde kullanılmaya başlandı.

Bunun en önemli sebebi, günümüzde üretilen akıllı telefonlar her ne kadar üstün özelliklere sahip ve geniş ekranlara sahip olsalar da, bir bilgisayar ekranı kadar geniş olamıyorlar. Dolayısıyla oyun meraklıları, oyunları daha geniş bir ekranda oynayabilmek için, bilgisayar ekranını tercih edebiliyor. Özellikle üç boyutlu savaş oyunlarında ve macera oyunlarında bilgisayar ekranı kullanmak, oyunun çok daha etkileyici olmasına yardımcı oluyor. Bunun gerçekleşmesi için de androi emülatör türündeki programlara olan ihtiyaç, son dönemlerde oldukça yükseldi.

Android Oyunları PC'de Oynama

En Çok Kullanılan Android Emilatör Programları Nelerdir?

Android emülatör kategorisinde değerlendirilen çok sayıda yazılım mevcut. Bunlar arasında en çok bilineni, Blue Stacks adı verilen program. Kolaylıkla bilgisayara indirilebilen bu programın en büyük avantajı, programın indirilmesi, kurulması ve çalıştırılması için bilgisayar konusunda üstün becerilere ve profesyonelliğe gerek duyulmaması. Temel bilgisayar bilgilerine sahip olan her yaş grubundaki oyun sever tarafından basit şekilde bilgisayara indirilip, kurularak çalıştırılma özelliği taşıyan bu programın ücretsiz olması da büyük bir avantaj sağlıyor.

Android emülatör olarak bilinen ve en çok tercih edilen bir diğer yazılım da Amidios ismini taşıyor. Bu yazılım Blue Stacks’ın aksine ücretli bir yazılım olmasına rağmen, sunduğu yüksek kaliteli oyun keyfi ile sıkça tercih edilmekte. Bu programın denenmesi için indirdikten sonra ilk 30 gün boyunca ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Bu programların haricinde Droid4x, Andy, Nox App Player, Genymotion ismindeki yazılımlar da android oyunları bilgisayar ortamında oynamak için sıklıkla tercih ediliyor.

Android Oyunları PC’de Oynarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Android oyunların PC’de oynanması oyun keyfi yönünden birçok avantaja sahip. Ancak yine de bu konuda bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Bahsedilen android emülatör programlarından herhangi birini bilgisayarınıza kolaylıkla indirebilir ve oyunlarınızı oynamaya başlayabilirsiniz. Fakat bunu yaparken oyun oynadığınız bilgisayarın özelliklerini bilmeniz gerekli. Eğer bilgisayarınız çok eski bir model ise, indireceğiniz program bilgisayarı yavaşlatabilir ve oyunda donma problemi yaşayabilirsiniz. Android emülatör programları genellikle bilgisayarda çok yer kaplamayan, sorunsuz programlar olsa da, bu bilgiyi göz önünde bulundurmak işinize yarayabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ