Mobil Uzman

Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi Hatası ve Çözümü (Android)

Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi Hatası ve Çözümü (Android)

Google iş birliği ile geliştirilen üstün özellikli mobil işletim sistemi olan Android’in yeni güncellemelerin kullanıcı dostu olarak sunulduğu Android 6.0 Marshmallow sürümü birçok yenilik ile birlikte beraberinde birçok sorunla geldi. Özellikle Samsung, Asus, LG, Vestel gibi markaların telefonlarına gelen ‘Ekran yer paylaşımı tespit edildi’ uyarısı kullanıcıları tedirgin ediyor. Android Marshmallow sürümü ile gelen bu hatanın nedeni ise; uyarının geldiği ekranı aktif olarak bir uygulamanın da kullanıyor olması şeklinde açıklanıyor. Bu problem; ekran özelliklerinizin değiştirilmesine ya da ekran ışığı ile ilgili ayalarınızın değiştirilmesine neden olabilmektedir. Bu hataya neden olabilecek uygulamaların ise; Velis, Bluelight, Lux, Twilight ya da herhangi bir CM uygulaması olabileceği düşünülüyor.

Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi Hatası ve Çözümü (Android)

Vestel Venüs V3 5040 Ekran Yer Paylaşımı Kapatma

Yeni Android sürümünün sunulması ile birlikte birçok kullanıcının yaşadığı ‘Ekran yer paylaşımı’ hatasını Vestel Venüs V3 5040 kullanıcıları da yaşıyor. Bu problemin çözümü ise ‘Ayarlar’ı açıp telefonda yüklü bulunan tüm uygulamaların ekran izinlerini kapatmaktan geçiyor. Ekran yer paylaşımı Venüs kullanıcılarını tedirgin eden bir sorun olsa da telefonda değiştirilebilecek birkaç ayar ile çözümü bulunuyor.

Ekran yer paylaşımı kapatma işlemi aynı zamanda Dosya Yöneticisi yani File Manager uygulamasının kaldırılması ile de gerçekleştirilebiliyor.

LG G4 Ekran Yer Paylaşımı Kapatma

Ekran paylaşımı cihaza yüklenen herhangi bir uygulamanın kullanıcının izni dahilinde kullanılması ve Android işletim sisteminin bu konuda kullanıcı için güvenlik uyarısında bulunmasıdır. Ancak birçok kullanıcı bu hata bildiriminden hoşlanmıyor ve çözüm yolu arıyor. LG G4 kullanıcıları ekran yer paylaşımını kapatabilmeleri için ‘Ayarlar’ ve daha sonrasında ‘Uygulamalar’ bölümüne gelerek buradan ekran yer paylaşımını kapatmaları gerekiyor.

Samsung A5 2016 Ekran Yer Paylaşımı Kapatma

Android Marshmallow sürümü ile gelen yeni güvenlik sisteminin sonucu olarak karşımıza çıkan ekran paylaşımı sorunu her marka telefonda farklı şekillerde giderilebiliyor. Bununla birlikte ekrana müdahale eden uygulamaların arka planda çalışıyor olması Android için bir güvenlik açığı olarak algılıyor ve uyarıda bulunuyor. Öncelikle bu sorunun kaynağı olan uygulamayı tespit etmek için; Ayarlar – Uygulamalar bölümünden uygulamaların ekran izinlerini kapatmak gerekiyor.

Cihaza yüklenen pek çok uygulama bu bildirime neden olabilmektedir. Özellikle birkaç yıl önce çok popüler olan Pokemon GO oyununun bu hata bildirimine neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle cihazdaki uygulamalara verilen izinlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ