Mobil Uzman

AirPods İçin Çok Merak Edilen Güncelleme Geliyor

AirPods İçin Çok Merak Edilen Güncelleme Geliyor

Apple firması bilhassa yeni teknolojilerini tanıtmadan önce bunları adeta devlet sırrı gibi saklaması ile bilinen bir firma. Ancak 2019 başında çıkarılması planlanan AirPods güncellemesi şimdiden kullanıcılarının arasında kulaktan kulağa yayılmış durumda ve herkesi heyecanlandırmaya başladı bile.

AirPods İçin Çok Merak Edilen Güncelleme Geliyor

AirPods Güncelleme Tarihi

AirPods Apple kullanıcıları tarafında çıktığı sene yılın ürünü olarak seçilmiş ve çok sevilmişti. Esas itibaren kendi kutusu içerisinde şarj edilen AirPods’un şarj kutusunun kablosuz şarjpedlerine uyumlu şarj kutuları da bulunuyor. Apple ın 2019 güncellemesi ise AirPodskulaklıkların direkt kablosuz şarj pedlerinde şarj olmasını sağlayacak. Bunun için aslında sadece güncelleme yeterli değil bu sebeple Apple 2019 başında AirPodsların yeni ve yükseltilmiş bir modelini piyasaya çıkaracak.

Bir kısım teknoloji uzmanları ise Apple’ın 2019 başında yeni ve çok fonksiyonlu bir AirPower şarj minderini piyasaya süreceğini ve yeni AirPods’un piyasaya sürülmesini 2020 yılına bırakacağını söylüyor. Zira bazı teknoloji uzmanları hâlihazırda kablosuz şarj özellikle şarj kutusu olan AirPods’lar için sadece kablosuz şarj özelliğinin yeterli olmadığınım bu sebeple Apple’ın 2020 ye kadar bekleyip AirPods’lar için bambaşka bir güncelleme ve bunun yanında yepyeni bir tasarım piyasaya süreceklerini söylüyor.

Aslına bakılacak olunursa Apple fanlarının beklentisi de bu yönde diyebiliriz. Zira çok kullanıcı AirPods’u artık sadece akıllı bir kulaklık değil VR gözlükleri veya Google glass gibi giyilebilir bir teknoloji olarak görmek istiyor. Gerçi AirPods’ların sadece bir kulaklık olmadığı ve içindeki W1 çipinin de yardımı ile kullanılıp kullanılmadığını algıladığı dokunmatik olarak Siri’ye bağlandığı veya iphone ile interaktif iletişim kurduğunu biliyoruz. Ancak kullanıcılar en azından applewatch benzeri özellikler de beklemiyor değil. Zira bilhassa ülkemizde birçok kişi 1000 TL nin üzerinde bir parayı sadece kablosuz bir kulaklığa verirken “acaba yaptığım mantıklı mı” diye düşünmekten kendini alamıyor.

Kablosuz Şarj Özelliği

Apple AirPods’u piyasaya çıkardığı 2 yılın ardından hiçbir yenileme ve kayda değer güncelleme yapmadı. Bu durum ise kullanıcıları arasında Apple bu kadar beklediğine göre yeni bir bomba patlatacak söylentileri çıkarmaya başladı. Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 8 ve iPhone X’un gelişiyle birlikte cihazlarına kablosuz şarj özelliğini de eklemiş oldu. Diğer yandan AirPods’un kullacılarının başına bela olan kuklalıkların çok kolay kaybolabilmesi sorunun önüne geçen “Find My AirPods” güncellemesi AirPods’lar ile ilgili en kayda değer güncellemeydi. Bu güncelleme ile kullanıcıları evde sabah AirPods’larını ararken telefonlarından bir sinyal gönderip AirPods’larından gelen sesli uyarı sayesinde kablosuz kulaklıklarını kolaylıkla bulabilmeye başladılar.

AirPods İçin Çok Merak Edilen Güncelleme Geliyor

AirPowerped Şarjı

Bu iki yenilik ve güncelleme her ne kadar önemli de olsa artık AirPods kullanıcılarının beklentisi bunların çok daha ötesinde. Bu süreçte Apple firması iPhone, Apple Watch ve AirPod’ları tek bir AirPowerped üzerinde şarj edileceğini açıkladı. Şu an AirPods hariç diğer iki ürün bağımsız olarak AirPower ped üzerinde şarj edilebiliyor. Ancak şirket AirPods’lar için bu sözünü bir süredir unutturmaya çalıştı. Diğer yandan kullanıcılar Apple’ı beklemeden üçüncü bazı üreticilerin ürünlerini kablosuz şarj için kullanmaya başladı bile.

Ancak yapılan yorumlar ve tahminler AirPods kulaklıklar için yeni bir teknolojinin kablosuz ve bağımsız şarj ile beraber geleceğini ve bunun çok yakın olduğunu gösteriyor. Hatta bazı uçuk tahminler AirPodsların artık iphone taşımaya gerek bile bırakmayacağı yönünde. Yine bazı ileri tahminler AirPods kulaklıkların Google translate gibi uygulamalarla entegre olarak dışarından gelen yabancı dildeki sesleri simultane olarak İngilizceye çevireceğini bile öngörüyor. Bütün bunları çok yakın zamanda hepimiz göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ